וואטסאפ לעסקים: אפליקציית מסרים חדשה המאפשרת לחברות לשוחח איתכם

וואטסאפ לעסקים: אפליקציית מסרים חדשה המאפשרת לחברות לשוחח איתכם

וואטסאפ השיקה רשמית אפליקציה חדשה, הנקראת WhatsApp Business. היא נפרדת לחלוטין מהגרסה הרגילה של וואטסאפ, אבל עובדת באותו אופן כמעט – מטרתה לחבר בין עסקים ללקוחות, ולא בין חברים ובני משפחה.

 

האפליקציה מכוונת לבעלי עסקים קטנים, ונועדה להקל עליהם את התקשורת עם הלקוחות ולסייע להם לנהל את ההזמנות שלהם.

 

משתמשי WhatsApp Business יכולים ליצור פרופיל עסקי ולהוסיף אליו פרטים כמו אתר החברה, מיקום ופרטי יצירת קשר. הם יכולים גם להודיע ​​דברים חשובים ללקוחות, לשלוח להם עדכונים ולענות על כל שאלה שיש להם.

 

"WhatsApp Business מאפשרת לכם להיות בעלי נוכחות עסקית בוואטסאפ, לתקשר ביעילות רבה יותר עם הלקוחות שלכם ולעזור לכם להגדיל את העסק", כך נאמר בחברה. "באמצעות האפליקציה עסקים יכולים ליצור אינטראקציה עם לקוחות בקלות על ידי שימוש בכלים לאוטומציה, מיון ותגובה מהירה להודעות."

 

ל-WhatsApp Business יש לוגו דומה לאפליקציית הוואטסאפ הרגילה, אך תג בועת הדיבור הירוק שלה מכיל את האות הלועזית B בלבן ולא סמל של טלפון.

 

גרסה מזויפת של WhatsApp Business עשתה את דרכה לחנות גוגל פליי בסוף השנה שעברה, והזמינה אנשים בהצלחה להתקין אותה, אולם זמן קצר לאחר מכן, וואטסאפ פרסמה דף שאלות נפוצות, המבהיר כל בלבול אפשרי סביב האפליקציה.

 

"אתם יכולים לבדוק את פרופיל איש הקשר שלכם כדי לראות באיזה סוג חשבון הוא משתמש", הסבירו בחברה.

 

חשבון עסקי עם תג סימן ירוק בפרופיל שלו אומת כ-"מותג אותנטי" על ידי וואטסאפ. לעומת זאת, חשבון עסקי עם תג סימן אפור בפרופיל, אושר בינתיים שהוא משתמש במספר טלפון התואם למספר הטלפון של העסק שהוא טוען שהוא בבעלותו ומופעל על ידו.

 

עם זאת, חשבון עסקי עם תג סימן שאלה אפור בפרופיל שלו מציין כי החשבון לא אושר או אומת על ידי וואטסאפ, לכן עליכם להיזהר אם חשבון עסקי עם תג אפור בפרופיל שלו מנסה ליצור איתכם קשר, אפילו אם נראה שהוא קשור לחברה שאתם מכירים.

 

אתם יכולים גם לחסום ולדווח על משתמשי WhatsApp Business. בצ'אט, הקישו על לחצן התפריט ובחרו ב-דווח על דואר זבל או חסום.