איזה אימון הכי מתאים לי?

איזה אימון הכי מתאים לי?

איך בוחרים כשזה כל כך שונה?

 

אם בחרת להתאמן לבד או עם אחרים, אימון הוא מניע טוב למספר יתרונות של בריאותך הפיזית והנפשית כאחד. פעילות גופנית אינה מפלה אף אחד והיא יכולה להתקיים בכל מקום שבו את נמצאת. ללא קשר לגיל ולצורה – יש צורת פעילות גופנית שמתאימה לכל אחד.

אימון מעגלי

אימון מעגלי הוא צורת אימון המבוססת על יעילות. את מרכיבה תרגילים שונים המבוססים בדרך כלל על אימוני כוח. ההבדל בין אימוני כוח רגילים לאימון מעגלי הוא שאת עושה הפסקה רק לאחר שעברת את כל התרגילים בסבב.

 

צורת פעילות גופנית זו היא בדרך כלל אינטנסיבית מאוד ומספקת מספר יתרונות. האימון יהיה יעיל יותר בזמן ותעבדי על מספר תרגילים בזמן קצר. זה יכול להיות חיובי גם למצב שלך, אם תבחרי לכוון את התרגילים לכאלה שמפעילים קבוצות שרירים גדולות ומגבירים את קצב הלב.

 

זוהי צורת פעילות גופנית שניתן להתאים בקלות לצרכייך האישיים, והיא מתאימה גם אם את קצרה בזמן.

אימון כח

אימוני כוח הם אחת מצורות האימון הנפוצות ביותר ומשהו שכולם יכולים להפיק ממנו תועלת. כפי שציינו קודם על ההבדל בין אימון מעגלי לאימון כוח, הראשון כולל הפסקה לאחר כל תרגיל. תרצי להקדיש זמן נוסף כדי להשלים את האימון באמצעות עבודה עם משקלים כבדים יותר ולאחר מכן להקפיד יותר לעשות זאת נכון.

 

כמו ברוב צורות האימון, אימוני כוח מגיעים עם מגוון יתרונות בריאותיים למעשה לכל הגוף.

 

עם אימוני כוח, את בדרך כלל צריכה לעקוב אחר תוכנית כדי לא להעמיס על הגוף שלך בצורה מסוימת. התוכניות השונות שאת בוחרת לעקוב אחריהן מפוזרות בדרכים שונות בין 2 ל-5 ימים בשבוע.

 

כדי שתהיי מסוגלת לעקוב אחר התרגילים ללא הפרעה, חשוב שתדעי כמה זמן את יכולה להקדיש לביצועם על מנת שלא ייווצר לחץ מיותר בחייך.

אינטרוולים ו-HIIT

אימון אינטרוולים ו-HIIT הם שתי צורות אימון הכוללות שינויים בעצימות האימון.

 

אימון אינטרוולים משתנה בין עצימות נמוכה לבינונית, מאפשר מגוון גדול יותר וכנראה מתאים למי שרוצה להקדיש זמן רב יותר לאימונים.

 

עם HIIT, לעומת זאת, וכדי שזה ייחשב ל-HIIT, עלייך להיות בעוצמה המקסימלית לפני שאת מורידה הילוך. במילים אחרות, את צריכה להיות ב-85-100 אחוז מהדופק המרבי שלך.

 

ניתן להשוות את שתי צורות הפעילות הגופניות שהוזכרו קודם לכן בצורה הזו: ניתן לומר ש-HIIT מתאים למי שיש לו חיים עמוסים יותר ושרוצה לעשות אימון מהיר, ואימוני אינטרוולים מיועדים למי שרוצה לקחת יותר זמן כדי לבצע את התרגילים.

 

מאמר זה נכתב על ידי רייבן – בגדי ספורט אונליין.