כיצד אחסון אתרים משפיע על קידום אתרים אורגני

כיצד אחסון אתרים משפיע על קידום אתרים אורגני

כל אתר אינטרנט, צריך להיות מאוחסן בשרת חיצוני, שרת אחסון אתרים הוא למעשה, מהווה את הבית של האתר ומאפשר לו לפעול. בלעדיו, אי אפשר לעלות את האתר לאוויר ולא ניתן לאפשר לגולשים להגיע אליו.

אך לתחום של אחסון אתרים יש משמעות נוספת וזה בכל מה שקשור לנושא של קידום אתרים אורגני. על פניו, היינו יכולים לחשוב שאין קשר בין השניים. הרי קידום אתרים, מבוסס על תוכן, קישורים, ועל האופן בו האתר בנוי, דברים שהם פחות טכניים ואפשר לומר שהם יותר קשורים ללב ליבו של האתר, מבחינה מעשית או מבחינת נראות. אך, האמת היא שיש קשר חזק וישיר בין אחסון אתר לבין הקידום שלו.

בשביל להבין את הקשר בין אחסון אתרים לקידום אתרים אורגני, צריך להבין מה עלינו לבדוק כאשר אנחנו מחפשים חברה לאחסון האתר שלנו. ישנן 3-4 נקודות עיקריות שיכולות להשפיע על כך:

נקודה ראשונה, כל מה שקשור לגודל האחסון, שכן זה ישפיע על כמות העמודים וגודל האתר באופן כללי.

נקודה שנייה, מהירות השרת, מאחר וזה יכול להשפיע על מהירות זמן טעינת עמודי האתר.

נקודה שלישית, האבטחה של השרת, שכן זה משפיע על האבטחה של האתר ומונע פריצות לאתר.

נקודה רביעית, הפונקציות שלנו, בכל מה שקשור לפעילות באתר, עד כמה אנחנו יכולים להפעיל אותו בצורה פשוטה נוחה, עד כמה הצוות שאחראי על האחסון, יכול לטפל בבעיות באופן מיידי וכו'.

כעת, יהיה יותר פשוט להבין איך האחסון משפיע על הקידום. צריך לזכור, כאשר אנחנו בונים אתר אינטרנט, מכל סוג שהוא, אנחנו צריכים לחשוב לא רק כיצד הוא יפעל או כיצד הוא ישרת אותנו מול הגולשים, אלא כיצד אנחנו יכולים לקדם אותו. מכיוון שכך אנחנו נוכל להגדיל את החשיפה שלו ללוקחות פוטנציאלים רבים.

איך אחסון האתר משפיע על קידום אורגני

מעצם העובדה שיש לאחסון האתר השפעה מאוד משמעותית על תפקוד האתר, אז הוא גם משפיע על הקידום האורגני שלו. אנחנו צריכים לזכור, כשגוגל או מנועי חיפוש אחרים בוחנים אתר מסוים, הם לא בוחנים רק את התוכן שלו או את הקישורים שיש בו. הם בוחנים אותו מהיבטים נוספים, בין היתר, חווית המשתמש של הגולש.

לכן חשוב להקפיד שהאתר יפעל במהירות, שהוא יעלה במהירות והעמודים יעברו במהירות. כמו כן, חשוב להקפיד שיהיה ניתן להכיל בו כמות גדולה של עמודים, תמונות, סרטונים ואלה יעבדו ללא שום בעיה. אם אנחנו לא נדאג לזה, הגולש לא יוכל ליהנות מהאתר וזה ישפיע על הקידום האורגני של האתר.

גם בצד של האבטחה או התחזוקה, חייבים להקפיד על כך שהאתר יעבוד בצורה מושלמת. אם לאתר יהיו בעיות אבטחה, מנועי החיפוש יזהו את זה, וזה עלול לפגוע בקידום האורגני של האתר. כנ"ל לגבי תפקוד האתר, ומכאן שחשוב להקפיד שחברה לאחסון וקידום אתרים תדאג לטפל בכל בעיה, בהקדם.